Jabatan Kejuruteraan

Jabatan Kejuruteraan Elektrik dan Sains KPTM Kuantan merupakan salah satu jabatan akademik daripada Fakulti Kejuruteraan di KPTM Kuantan. Jabatan ini adalah gabungan daripada pensyarah yang mengajar kursus elektrik, fizik dan kimia. Program yang dijalankan di bawah Jabatan ini adalah Program Diploma in Electrical Engineering (Industrial Electronics). Di awal penubuhan Jabatan ini, kami menjalankan program usahasama bersama Universiti Teknologi MARA di dalam bidang Kejuruteraan Elektrik. Setelah beberapa tahun menjalankan usahasam tersebut, kami berkeyakinan menjalankan program sendiri dan telah melahirkan ramai graduan yang berjaya di dalam akademik mahupun perniagaan. Justeru itu, Jabatan Kejuruteraan Elektrik dan Sains KPTM Kuantan amat komited dalam memastikan bidang kejuruteraan awam ini menjadi salah satu bidang yang relevan pada masa sekarang dan masa akan datang.

Jabatan Kejuruteraan Awam
KPTM Kuantan merupakan salah satu jabatan akademik dari Fakulti Kejuruteraan di KPTM Kuantan. Jabatan Kejuruteraan Awam telah di tubuhkan hampir 15 tahun sejak kewujudannya. Pelbagai program Akademik telah di tawarkan semenjak dari awal penubuhan jabatan ini sehingga sekarang. Justeru itu, Jabatan Kejuruteraan Awam KPTM Kuantan amat komited dalam memastikan bidang kejuruteraan awam ini menjadi salah satu bidang yang relevan pada masa sekarang dan masa akan datang.
RUZLINA BINTI OMAR
DekanRUZLINA BINTI OMARruzlina@gapps.kptm.edu.my (ext:238)
Nor Baini binti Alias
Timbalan DekanNor Baini binti Aliasnor_baini@gapps.kptm.edu.my (ext:236)
Mariam binti Mat Saad
Ketua JabatanMariam binti Mat Saadmarziam_ms@gapps.kptm.edu.my (ext:243)
Hasmizar Binti Abdul Halim
Pensyarah KananHasmizar Binti Abdul Halimhasmizar@gapps.kptm.edu.my (ext:236)
Razmi bin Ab Rahman
Pensyarah KananRazmi bin Ab Rahmanrazmi@gapps.kptm.edu.my (ext:246)
Yusairi bin Ahmad
PensyarahYusairi bin Ahmadyusairi@gapps.kptm.edu.my (ext:239)
Aizat bin Abd Aziz
PensyarahAizat bin Abd Azizaizat@gapps.kptm.edu.my (ext:246)
Nur Sabrina Binti Azmi
PensyarahNur Sabrina Binti Azmisabrina@gapps.kptm.edu.my (ext:247)
Noor Aini binti Othman
PensyarahNoor Aini binti Othmanaini_o@gapps.kptm.edu.my (ext:247)
Nik Hafiza Bte Nik Norhadi
PensyarahNik Hafiza Bte Nik Norhadihafizahadi@gapps.kptm.edu.my (ext:247)
Noor Arbaiyah binti Mat Yaacob
PensyarahNoor Arbaiyah binti Mat Yaacobarbaiyah@gapps.kptm.edu.my (ext: 248)
Ahmad Fairuz Bin Hasan
Penolong PensyarahAhmad Fairuz Bin Hasanfairuz_h@gapps.kptm.edu.my (ext:269)
Syed Syahril Syazwan Bin Syed Illias
Penolong PensyarahSyed Syahril Syazwan Bin Syed Illiassyahril@gapps.kptm.edu.my (ext:268)
Abdul Quddus Bin Ramle
Penolong PensyarahAbdul Quddus Bin Ramlequddus@gapps.kptm.edu.my
Mohd Ad Deen Al -Haj bin Zulkefly
Pembantu Makmal SainsMohd Ad Deen Al -Haj bin Zulkeflyaddeenalhaj@gapps.kptm.edu.my (ext:269)
1.Diploma in Civil Engineering (Construction Safety)

Hubungi Kami

Kolej Poly-Tech MARA Kuantan, KM 8, Jalan Gambang, 25150 Kuantan, Pahang.

  • dummy+609-536 6701/513/514

  • dummy+609-536 6515

  • dummy prktn@kptm.edu.my

Muat Turun Aplikasi

Visitors Counter

194403
TodayToday213
YesterdayYesterday268
This_WeekThis_Week1484
This_MonthThis_Month4544
All_DaysAll_Days194403

 

 

Search