Jabatan Kejuruteraan

Jabatan Kejuruteraan KPTM Kuantan adalah salah satu Jabatan Akademik dalam Fakulti Kejuruteraan. Ianya merupakan gabungan daripada dua jabatan iaitu Jabatan Kejuruteraan Awam dan Jabatan Kejuruteraan Elektrik dan Sains. Setelah hampir 15 tahun penubuhan, kedua-dua jabatan ini telah digabungkan bagi memastikan strategi pengurusan yang lebih baik dan mampan. Pada permulaan penubuhan, Jabatan Kejuruteraan telah menjalankan program usahasama bersama Universiti Teknologi MARA melaui Program Diploma Kejuruteraan Awam KPTM-UiTM dan Program Diploma Kejuruteraan Elektrik KPTM-UiTM. Hasil kematangan dalam menjalankan program usahasama tersebut, Jabatan Kejuruteraan telah mengorak langkah dengan menawarkan program dalaman sendiri iaitu Program Diploma in Civil Engineering (Construction Safety) dan Program Diploma in Electrical Engineering (Industrial Electronic).

Program dalaman ini mula ditawarkan pada pertengahan tahun 2009 dan pada masa ini Jabatan Kejuruteraan telah menghasilkan lebih daripada 1000 graduan dalam bidang kejuruteraan awam dan kejuruteraan elektrik. Etika dan profesionalisme yang tinggi para pensyarah di dalam Jabatan Kejuruteraan menjadi teras dalam memastikan kebolehpasaran graduan dalam menghadapai cabaran industri pada masa kini. Justeru itu, Jabatan Kejuruteraan KPTM Kuantan amat komited dalam memastikan bidang kejuruteraan menjadi salah satu bidang yang relevan pada masa sekarang dan masa akan datang.

RUZLINA BINTI OMAR
DekanRUZLINA BINTI OMARruzlina@gapps.kptm.edu.my (ext:238)
Nor Baini binti Alias
Timbalan DekanNor Baini binti Aliasnor_baini@gapps.kptm.edu.my (ext:236)
Yusairi bin Ahmad
Ketua JabatanYusairi bin Ahmadyusairi@gapps.kptm.edu.my (ext:239)
Hasmizar Binti Abdul Halim
Pensyarah KananHasmizar Binti Abdul Halimhasmizar@gapps.kptm.edu.my (ext:236)
Aizat bin Abd Aziz
Pensyarah KananAizat bin Abd Azizaizat@gapps.kptm.edu.my (ext:246)
Noor Aini binti Othman
Pensyarah KananNoor Aini binti Othmanaini_o@gapps.kptm.edu.my (ext:247)
Nur Sabrina Binti Azmi
PensyarahNur Sabrina Binti Azmisabrina@gapps.kptm.edu.my (ext:247)
Nik Hafiza Bte Nik Norhadi
PensyarahNik Hafiza Bte Nik Norhadihafizahadi@gapps.kptm.edu.my (ext:247)
Noor Arbaiyah binti Mat Yaacob
PensyarahNoor Arbaiyah binti Mat Yaacobarbaiyah@gapps.kptm.edu.my (ext: 248)
Ahmad Fairuz Bin Hasan
Penolong PensyarahAhmad Fairuz Bin Hasanfairuz_h@gapps.kptm.edu.my (ext:269)
Syed Syahril Syazwan Bin Syed Illias
Penolong PensyarahSyed Syahril Syazwan Bin Syed Illiassyahril@gapps.kptm.edu.my (ext:268)
Abdul Quddus Bin Ramle
Penolong PensyarahAbdul Quddus Bin Ramlequddus@gapps.kptm.edu.my
1.Diploma in Civil Engineering (Construction Safety)

Hubungi Kami

Kolej Poly-Tech MARA Kuantan, KM 8, Jalan Gambang, 25150 Kuantan, Pahang.

  • dummy+609-536 6701/513/514

  • dummy+609-536 6515

  • dummy prktn@kptm.edu.my

Muat Turun Aplikasi

Visitors Counter

TodayToday557
YesterdayYesterday535
This_WeekThis_Week447
This_MonthThis_Month13874

 

 

Search